Malownicze miasta, wspaniałe Alpy i jeden z najwyższych standardów życia w Europie. Dla wielu z nas tak wygląda perspektywa wyjazdu do Austrii. Przed udaniem się w podróż, warto pamiętać, iż oprócz podziwiania widoków i zwiedzania, wycieczka do kraju Straussa to również okazja do poznania nowych smaków. Odwiedzając np. Wiedeń można skosztować oryginalnego tortu Sachera!

Siatka połączeń z Polski do Austrii

Planując wyjazd warto pamiętać, iż siatka połączeń obejmuje dojazd jedynie do kilku najważniejszych miast. Autokary do Austrii docierają z kilkuset miast w Polsce do takich ośrodków jak Klagenfurt, Bregenz, Sankt Gallen czy Innsbruck. Podróż, zależnie od tego gdzie planujemy wsiąść może trwać od niecałych 8 do 18 godzin.

Przepisy wjazdowe

Austria należy do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Rodzice chcący wysłać w podróż dziecko, powinni pamiętać, iż zapisy dot. samodzielnego przejazdu nieletnich mogą różnić się w zależności od wybranego przewoźnika. Większość firm obsługujących autokary do Austrii zezwala na podróż osoby niepełnoletniej która ukończyła 12 lub 16 rok życia, posiada ważny dowód osobisty lub paszport oraz pisemną zgodę od rodziców.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Austrii – zniżki i ceny

Koszt przejazdu do Austrii jest niezwykle zróżnicowany. Dużo zależy od tego skąd wyjeżdżamy, oraz jakiego przewoźnika wybraliśmy. Bilet w jedną stronę do Wiednia może kosztować od 110 PLN do nawet 380 PLN. Połączenia do Austrii często objęte są promocjami, dlatego warto zaplanować podróż z odpowiednim wyprzedzeniem. Część pasażerów uprawniona jest do skorzystania z biletów ulgowych. Zazwyczaj przysługują one seniorom, młodzieży oraz dzieciom.