Piwo i knedle w Pilznie, wypoczynek w Karlowych Warach czy spacer po malowniczych uliczkach Pragi… Wyjazd do Czech to doskonały pomysł zarówno na spędzenie długiego weekendu, jak i kilkudniowego urlopu. Atrakcje, jakie można odnaleźć u naszego południowego sąsiada trafią do serc nawet najbardziej wymagających podróżników.

Siatka połączeń z Polski do Czech

Przejazdy z Polski odbywają się z kilkudziesięciu ośrodków. Przejazd nie przekracza zazwyczaj kilkunastu godzin, a czas ten zależy od tego gdzie planujemy rozpocząć podróż. Autokary do Czech docierają do kilkunastu największych miast w kraju. Największy wybór będą mieli podróżni wyjeżdżający z południa Polski, jednak oferta przewoźników międzynarodowych obejmuje także Gdańsk czy Szczecin.

Przepisy wjazdowe

Czechy są członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Rodzice planujący wysłanie dziecka w podróż, bez pełnoletniego opiekuna, powinni zapoznać się z regulaminem wybranego przez siebie przewoźnika. Firmy obsługujące autokary do Czech zazwyczaj pozwalają na przejazd nieletnich którzy ukończyli 12 rok życia, posiadają ważny dowód osobisty lub paszport oraz posiadają pisemną zgodę od rodziców.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Czech – zniżki i ceny

Ceny połączeń do Czech są niezwykle zróżnicowane. Łatwo jednak trafić na niezwykle korzystne promocje obejmujące bilety nawet za 30 PLN. Jest to jeden z powodów dla których lepiej zakupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Zazwyczaj koszt podróży waha się od 80 PLN do 130 PLN za osobę dorosłą. U niektórych przewoźników obowiązują dodatkowe zniżki dla seniorów, młodzieży oraz małych dzieci. Należy jednak pamiętać, iż skorzystanie z oferty promocyjnej, czasami uniemożliwia zastosowanie dalszych rabatów.