Niewielka, położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego Estonia należy do najszybciej rozwijających się państw Europy. Przejazd do tego niezwykłego kraju, oznacza możliwość poznania kraju w którym stare spotyka się z nowym. Tradycyjne wpływy kultur skandynawskich mieszają się z poradzieckim dziedzictwem tworząc unikalną mozaikę. Estonia leży stosunkowo blisko naszych granic, jednak nadal wydaje się być słabo poznana przez polskich turystów.

Siatka połączeń z Polski do Estonii

Autobus wydaje się najlepszym sposobem dotarcia do Estonii. Siatka połączeń obejmuje kilkadziesiąt miast w Polsce, oraz kilka miast docelowych. Przejazdy realizowane są jedynie do największych ośrodków takich jak Tallinn czy Tartu. Autokary do Estonii przejeżdżają przez teren Litwy oraz Łotwy. Większość połączeń wytyczonych jest tak, aby nie było konieczności opuszczania strefy Schengen.

Przepisy wjazdowe

Estonia należy do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Rodzice planujący wysłać w podróż osobę niepełnoletnią powinni pamiętać o tym, iż każdy z przewoźników nieco inaczej określa minimalny wiek osoby mogącej podróżować samodzielnie. Autokary do Estonii umożliwiają podróż nieletnim, którzy ukończyli 16 rok życia. Zapisy w regulaminach poszczególnych przewoźników mogą się jednak różnić w zależności od wybranej przez nas linii. Należy również pamiętać, że dziecko musi mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport oraz pisemną zgodę rodzica na przejazd.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Estonii – zniżki i ceny

Koszt podroży do Estonii jest niezwykle zróżnicowany. Bilet w jedną stronę może kosztować od 149 PLN przy połączeniach z Warszawy do ponad 280 PLN w przypadku wyjazdu z niektórych miast w zachodniej Polsce. Część firm umożliwia zakup biletów ulgowych dla seniorów, młodzieży oraz dzieci.