Autobusy międzynarodowe docierają nawet do najdalszych części Europy. Do większości zakątków naszego kontynentu można dojechać bez większych problemów, jednak są takie miejsca, do których przejazd stanowi prawdziwą wyprawę. Jednym z nich jest niewątpliwie Finlandia. Piękna przyroda i zachwycająca architektura sprawią jednak, że wszystkie trudy podróży pójdą szybko w zapomnienie.

Siatka połączeń z Polski do Finlandii

Połączenia do wschodniej części Skandynawii nadal nie są tak rozbudowane jak kursy do innych części Europy. Autokary do Finlandii docierają jedynie do Helsinek, Rajahovi oraz miasta Kotka. Odjazdy z Polski odbywają się również wyłącznie z kilku miast takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Przed zaplanowaniem podróży warto pamiętać, iż trasa autobusu wiedzie przez terytorium Federacji Rosyjskiej co wiąże się z koniecznością posiadania stosownej wizy.

Przepisy wjazdowe

Finlandia należy do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Podróż odbywa się jednak z koniecznością przesiadki na terytorium Federacji Rosyjskiej. Jest to powód dla którego każdy podróżny musi posiadać ważny paszport wraz z koniecznymi wizami.

Samodzielny przejazd nieletniego

Osoba niepełnoletnia musi posiadać przy sobie ważny paszport oraz niezbędne wizy. Nieletni powinien mieć ze sobą również oświadczenie od rodzica, w którym wyraża on zgodę oraz deklaruje, iż jest świadom ponoszenia pełni odpowiedzialności za pasażera. Najlepiej jeśli owo oświadczenie zostanie wypisane w języku angielskim. Wybierając autokary do Finlandii warto jednak pamiętać, iż jest to długa podróż z kilkoma przesiadkami, które mogą być szczególnie uciążliwe dla młodszych dzieci.

Limity celne

Podróżnych obowiązują takie same limity przewozu towarów jak w przypadku podróży do pozostałych państw Wspólnoty. Znaczne ograniczenia wiążą się jednak z koniecznością przesiadki na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Autokary do Finlandii – zniżki i ceny

Zważywszy na długość podróży, oraz dystans jaki musi pokonać autokar, koszt przejazdu do Finlandii nie jest wysoki. Bilet w jedną stronę dla osoby dorosłej z Warszawy do Helsinek może kosztować od 389 PLN do około 430 PLN. Cena może ulec zmianie, jeśli naszą podróż zaczniemy w innym z miast.