Wyjazdy na słoneczny Półwysep Iberyjski cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Korzystając z autokarów międzynarodowych można odwiedzić nie tylko wspaniałą Barcelonę czy Walencję, ale również wiele ośrodków położonych w głębi kraju. Niezależnie od tego czy wybierasz się na pielgrzymkę do Santiago de Compostella, wycieczkę po twierdzach Leonu czy do katalońskich kurortów, autokary zabiorą cię nawet w najdalsze zakątki Hiszpanii.

Siatka połączeń z Polski do Hiszpanii

Mimo, iż podróż na Półwysep Iberyjski należy do najdłuższych na jakie można zdecydować się wybierając autokar, nie brakuje firm zapewniających połączenia nawet do zachodnich prowincji. Autokary do Hiszpanii obejmują swoim zasięgiem wszystkie regiony – od Katalonii na wschodzie aż po Galicję na północnym-zachodzie. Wyjazdy odbywają się z większości dużych ośrodków w Polsce kilka razy w tygodniu.

Przepisy wjazdowe

Hiszpania należy do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Większość firm organizujące połączenia regularne między Polską a Hiszpanią zezwala na samodzielny przejazd nieletniego, który ukończył 12 rok życia. Zapisy te mogą się jednak różnić w zależności od wybranego przez nas przewoźnika. Rodzice powinni pamiętać o obowiązku posiadania przez dziecko ważnego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu. Bez jednego z tych dokumentów nie można przekroczyć granicy. Autokary do Hiszpanii pokonują bardzo długą trasę, dlatego opiekunowie powinni dokładnie przemyśleć wysyłanie osoby nieletniej samej w tak daleką podróż.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Hiszpanii – zniżki i ceny

Ceny biletów mogą być znacznie wyższe niż w przypadku krajów Europy Zachodniej leżących bliżej Polski. Przejazd w jedną stronę może oscylować od 500 PLN do nawet 780 PLN. Niejednokrotnie przewoźnicy oferują specjalne promocje dla pasażerów, którzy wykupili bilety z odpowiednim wyprzedzeniem. Dodatkowo część firm przygotowała szereg zniżek. Do zakupu biletu ulgowego uprawnieni są zazwyczaj seniorzy, młodzież oraz dzieci.