Wyjazd do słynących z chodaków, wiatraków i tulipanów Niderlandów dla wielu wydaje się spełnieniem marzeń. Piękny i niezwykle otwarty kraj jakim jest Holandia sprawia wrażenie nie tylko idealnego miejsca na urlop, ale również kraju w których chciałoby się zamieszkać. Z perspektywy podróżnika, ogromnym atutem tego państwa jest jego mała powierzchnia. Sprawia ona, iż duże miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam czy Haga są stosunkowo blisko siebie. Umożliwia to odwiedzenie najważniejszych niderlandzkich ośrodków podczas jednego urlopu.

Siatka połączeń z Polski do Holandii

Oferta przewozów międzynarodowych do Niderlandów obejmuje wyjazdy z większości dużych miast w Polsce. Autokary do Holandii zatrzymują się jedynie w kilkunastu największych ośrodkach. Żaden z przewoźników nie oferuje połączeń do mniejszych miasteczek ograniczając się jedynie do największych metropolii.

Przepisy wjazdowe

Holandia jest członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Przewóz osób nieletnich uregulowany jest przez stosowne zapisy regulaminu każdego z przewoźników. Autokary do Holandii są doskonałym sposobem podróży również dla osób niepełnoletnich. Samodzielna podróż możliwa jest w przypadku dzieci które ukończyły 12 lub 16 rok życia. Ważne, aby pasażer miał przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport i wypełnione oświadczenie od rodzica.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Holandii – zniżki i ceny

Koszt biletu do Holandii nie równi się zbytnio od ceny połączeń do innych krajów Europy Północno-Zachodniej. Przejazd w jedną stronę to zazwyczaj wydatek rzędu od 200 do 300 PLN. Niektórzy pasażerowie mogą skorzystać z szeregu oferowanych ulg. Zależnie od przewoźnika kategorie osób uprawnionych do zakupu biletu ulgowego, są to jednak zazwyczaj dzieci, młodzież oraz seniorzy.