Będąc jednym z najmniejszych krajów w Europie, Luksemburg ma nadzwyczaj wiele do zaoferowania. Księstwo stanowi miejsce w którym łączą się wpływy niemieckie, francuskie i belgijskie tworząc unikalną, synkretyczną kulturę. Większa część kraju położona jest na terenach górzystych, dzięki czemu odwiedzając Luksemburg można podziwiać nie tylko przepiękne zabytki, ale również zapierające dech w piersi krajobrazy.

Siatka połączeń z Polski do Luksemburga

Oferta połączeń ograniczona jest jedynie do stolicy księstwa. Autokary do Luksemburga nie zatrzymują się w żadnej innej miejscowości na terenie kraju. Większość przewoźników realizuje połączenia do tego niewielkiego państwa przy okazji przejazdów do Francji czy Wielkiej Brytanii.

Przepisy wjazdowe

Luksemburg jest członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Wysyłając dziecko samo w podróż, należy pamiętać, iż musi ono mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport oraz oświadczenie od rodzica. Wybierając autokary do Luksemburga warto sprawdzić ile lat muszą mieć skończone dzieci, aby móc podróżować samemu. Zazwyczaj granicą tą ukończenie 12 lub 16 roku życia.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Luksemburgu – zniżki i ceny

Analizując koszty podróży, dość szybko zauważymy, iż ceny biletów do Luksemburga nie odbiegają znacząco od połączeń do Francji czy Niderlandów. Przejazd w jedną stronę wiąże się z kosztami od 220 PLN do 310 PLN. Dużo zależy od tego z jakiego miasta planujemy wyjechać. Warto zaplanować wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu może uda się nam trafić na korzystną promocję. Dodatkowo, część pasażerów, może skorzystać z biletów ulgowych. Przysługują one dzieciom, młodzieży oraz seniorom.