Republika Federalna Niemiec od lat znajduje się w czołówce destynacji najchętniej wybieranych przez podróżnych z Polski. Geograficzna i kulturowa bliskość oraz szybkie i wygodne autobusy do Niemiec sprawiają, że wiele miast, szczególnie tych położonych we wschodnich landach, stało się idealnymi miejscami na weekendowy wypoczynek. Przyczyniają się do tego także stosunkowo tanie bilety autokarowe do Niemiec. Gęsta sieć połączeń autokarowych sprawia, iż wyjeżdżające z Polski autokary do Niemiec docierają nawet do najdalszych zakątków kraju. Nie ważne czy twoim celem jest wspaniała katedra w Kolonii, czy spokojny Bamberg, z większości regionów naszego kraju bez trudu dotrzesz nawet do najdalszego miasta w Niemczech.

Przykładowe atrakcje Niemiec

Nasz zachodni sąsiad skrywa wiele niezapomnianych atrakcji. Jeśli planujesz krótki, jednodniowy lub weekendowy wypad z rodziną warto rozważyć odwiedzenie Berlina, Hamburga czy Hanoweru. Autobusy do Niemiec kursują często, a dzięki rozbudowanej sieci połączeń, bardzo możliwe, że uda ci się tak dopasować wyjazd i powrót, aby zobaczyć jak najwięcej, nawet w ciągu jednego dnia. Dla planujących dłuższy pobyt w Niemczech polecamy malowniczą Bawarię i jej stolicę – Monachium. Ukoronowaniem takiego wyjazdu może być np. zwiedzanie wspaniałego zamku Neunschweinstein. Niemcy do również doskonałe miejsce do wypoczynku z dziećmi. Najmłodsi z radością będą odkrywali tajemnice Niemieckiego Szlaku Bajek, czy bawili się w jednym z licznych parków rozrywki. Wyprawa na zachód to również okazja do podróży kulinarnej. Skosztowanie kebabu w Berlinie, smażonych kiełbasek w Norymberdze, czy znanych na całym świecie niemieckich szparagów to również doskonały sposób na odkrycie tego, co mają nam do zaoferowania Niemcy.

Siatka połączeń z Polski do Niemiec

Wielu podróżnych nie zdaje sobie sprawy, ale korzystając z autokarów międzynarodowych, można odwiedzić nie tylko ogromne metropolie. Jeśli planujesz wyjazd do Bad Hersfeld, Cloppenburga czy Biberach, to autobus niemal zawsze dowiezie cię wprost to centrum miasta. Autokary do Niemiec w większości zapewniają przejazd bezpośredni lub z jedną przesiadką, co sprawia, że nie musisz niepokoić się koniecznością zmiany autokaru. Pozwala to w pełni cieszyć się podróżą i odpocząć przed dniem pełnym atrakcji. Nadal masz wątpliwości, dlaczego warto wybrać przewozy autokarowe do Niemiec?

Przepisy wjazdowe

Niemcy są członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

W przypadku podróży do Niemiec, większość przewoźników zezwala na samodzielną podróż osoby niepełnoletniej, która ukończyła 16 lat. Wymagane jest jednak, aby pasażer posiadał dowód osobisty lub paszport oraz pisemne oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego zezwalającego na podróż. Przewozy autokarowe do Niemiec oferuje wielu przewoźników. Ich regulaminy każdorazowo określają wymogi, jakie musi spełnić nieletni, aby mógł odbyć podróż bez opieki osoby dorosłej. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, zanim kupimy bilety autobusowe do Niemiec dla samodzielnie podróżujących małoletnich. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Niemiec – zniżki i ceny

Koszt biletu jest bardzo zróżnicowany. Czy da się kupić tanie bilety autokarowe do Niemiec? Wiele zależy od tego, skąd dokąd planujemy dotrzeć. Przewoźnicy międzynarodowi oferują połączenia do większości miast niemieckich, a ceny biletów wahają się od 60 PLN do nawet 300 PLN. Niektóre z przedsiębiorstw, świadczących przewozy autokarowe do Niemiec, oferują zniżki dla określonych grup pasażerów. Najczęściej obejmują one seniorów, młodzież oraz dzieci. Przed zakupem warto zapoznać się z regulaminem danego przewoźnika, ponieważ każdy z nich nieco inaczej określa pasażerów, którym przysługują ulgowe bilety autobusowe do Niemiec.