Dzika przyroda oraz niezapomniane krajobrazy surowej północy – wielu z nas właśnie tak wyobraża sobie Norwegię. Wyjazd do tego niezwykłego kraju to również możliwość odwiedzenia wielu pięknych miast takich jak Oslo czy Sarpsborg. Nowoczesne ośrodki, wspaniała przyroda oraz niezwykle gościnni mieszkańcy sprawiają, iż niewielu jest w stanie oprzeć się niezwykłemu urokowi Norwegii.

Siatka połączeń z Polski do Norwegii

Wykaz miast docelowych jest dość skromny, i ogranicza się jedynie do kilku miejscowości położonych na wschodnim wybrzeżu. Autokary do Norwegii wyjeżdżają z kilkuset miast na terenie całej Polski. Siatka połączeń obejmuje większość dużych oraz średnich miast na w naszym kraju. Warto wiedzieć, iż przejazd realizowany jest w większości drogą lądową.

Przepisy wjazdowe

Norwegia nie należy do Unii Europejskiej, jest jednak członkiem Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Osoby niepełnoletnie również mogą skorzystać z bogatej sieci połączeń, jakie oferują autokary do Norwegii. Konieczne jest jednak, aby podróżny miał ukończone 12 lat, posiadał ważny dowód osobisty lub paszport a także pisemną zgodę od rodzica. Zapisy regulaminów mogą różnić się w zależności od wybranego przez nas przewoźnika. Przed zakupem biletu warto dokładnie przeczytać Warunki Przewozu.

Limity celne

Ograniczenia w przewozie towarów oraz dewiz mogą znacząco różnić się od tych stosowanych w ramach UE. Przed podróżą warto zapoznać się z aktualnymi regulacjami: http://www.toll.no/en/international/polski/przepisy-celne-dla-osob-podroujcych-do-i-z-norwegii/.

Autokary do Norwegii – zniżki i ceny

Koszty podróży do Skandynawii nie odbiegają znacząco od tych z jakimi wiąże się podróż do Europy Zachodniej. Ceny biletów do Norwegii oscylują w granicach około 400 PLN. Niektórzy pasażerowie są uprawnieni do zakupu biletów ze zniżką. Ulgi obejmują zazwyczaj seniorów, dzieci oraz młodzież.