Od wielu lat Rosja fascynuje podróżników. Jest to miejsce równocześnie znajome jak i całkiem odmienne od tego do czego się przyzwyczailiśmy. Autokary nie obejmują swoją siecią nawet całości europejskiej części tego ogromnego kraju. Jeśli jednak planujesz odwiedzić kilka z najsłynniejszych i najpiękniejszych rosyjskich ośrodków będzie to możliwe z wykorzystaniem międzynardoowych połączeń autobusowych.

Siatka połączeń z Polski do Rosji

Połączenia autobusowe obejmują jednynie kilka najważniejszych miast w północno-zachodniej części kraju. Autokary do Rosji dojeżdżają między innymi do Moskwy, Sankt Petersburga, Pskowa czy kilku innych ośrodków. Wyjazdy z Polski odbywają się jedynie z największych miast. Podróżni ze wschodnich i centralnych województw zazwyczaj mają większy wybór połączeń.

Przepisy wjazdowe

Rosja nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Strefy Schengen. Obywatele polscy potrzebują wizy aby wjechać na terytorium Federacji Rosyjskiej. Szczegółowe wiadomości dotyczące wymogów formalnych dla osób planujących podróż można uzyskać na stronie Wydziału Konsularnego FR w Warszawie: http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx.

Samodzielny przejazd nieletniego

Z racji ograniczeń formalnych związanych z wjazdem na terytorium Federacji Rosyjskiej przed zakupem biletu dla osoby niepełnoletniej zalecamy kontakt z naszym biurem. Autokary do Rosji obsługiwane są kilka firm, dlatego należy zapoznać się również z reglaminem wybranego przez nas przewoźnika.

Limity celne

Ograniczenia dotyczące wywozu alkoholu oraz wyrobów tytoniowych nie są bardziej restrykcyjne od tych obowiązujących w innych krajach będących poza UE. Zapisy dotyczące limitów celnych warto każdorazowo sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Rosji – zniżki i ceny

Koszty podróży do FR mogą różnić się w zależności do jakiego miasta planujemy wyjechać. Zawsze jednak należy liczyć się z kosztami od 300 do 450 PLN. Przewoźnicy przygotowali szereg zniżek dla określonych grup pasażerów. Zazwyczaj bilety ulgowe przysługują seniorom, studentom i młodzieży a także dzieciom.