Wielu podróżnych uważa Budapeszt za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Może on śmiało konkurować z takimi centrami turystyki jak Florencja, Paryż czy Sankt Petersburg. Wielu turystów dopiero zaczyna odkrywać uroki Węgier. Wspaniałe zabytki Budapesztu, malownicze jezioro Balaton, czy niewielkie rodzinne winnice sprawiają, że zakochasz się w tym kraju od pierwszego wejrzenia.

Siatka połączeń z Polski na Węgry

Autobusy z Polski docierają jedynie do kilku najważniejszych ośrodków takich jak Budapeszt, Retsag czy Segedyn. Autokary na Węgry odjeżdżają jedynie z największych miast w południowej części naszego kraju. Podróż trwa zazwyczaj około 7-11 godzin i najczęściej odbywa się bez konieczności przesiadki.

Przepisy wjazdowe

Węgry są członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Planując samodzielny wyjazd nieletniego, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem wybranego przez nas przewoźnika. Autokary na Węgry to znakomity sposób podróży, warto jednak pamiętać o tym, iż każda z firm inaczej podchodzi do przewozu osób niepełnoletnich. Zazwyczaj młody podróżnik musi mieć ukończone 16 lat oraz posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport oraz pisemną zgodę rodzica.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary na Węgry – zniżki i ceny

Koszty biletu mogą być bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą od tego z usług jakiej firmy zamierzamy skorzystać. Ceny wahają się od niecałych 80 PLN aż do 210 PLN. Warto rozważyć wcześniejszy zakup. Zaplanowanie wyjazdu wcześniej może sprawić, iż uda nam się trafić na jedną z licznych promocji. Dodatkowo część podróżnych uprawniona jest do skorzystania z ulg. Zazwyczaj dostępne są one dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.