Zakup biletów on-line

Gwarantujemy najniższą cenę biletu
22 123 88 88

Autokary do Anglii

Autokary z Anglii do Polski

Wielka Brytania nadal należy do najpopularniejszych kierunków wybieranych przez podróżnych z Polski, a jednym z najchętniej wybieranych środków lokomocji do tego kraju pozostaje autokar. Anglia wcale nie jest tak daleko, a i do odleglejszych zakątków Zjednoczonego Królestwa można dostać się stosunkowo sprawnie i szybko. Dynamicznie rozwijające się miasta przyciągają liczne osoby szukające swojego miejsca na świecie. Nie można również zapominać o licznych atrakcjach turystycznych, od nigdy niezasypiającego Londynu aż po tajemnicze Stonehenge, w Zjednoczonym Królestwie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego autokary do oraz z Anglii, Szkocji czy Walii kursują z wielu miast Polski.

Siatka połączeń z Polski do Wielkiej Brytanii

Połączenia międzynarodowe zapewniają dogodny dojazd nawet do najdalszych krańców Wielkiej Brytanii. Autobusy wyjeżdżające z Polski docierają nie tylko do największych miast takich jak Manchester czy Liverpool, ale także do mniejszych miejscowości. Oferta połączeń obejmuje wiele miast rozsianych po całym kraju. Chociaż to autokary z Anglii do Polski i odwrotnie są najpopularniejsze, warto pamiętać, że Zjednoczone Królestwo to nie tylko Anglia i Londyn. Autokary do Wielkiej Brytanii zapewniają dogodny dojazd również do ośrodków w Szkocji i Walii. W przypadku podróży poza Londyn należy liczyć się z koniecznością przesiadki.

Przepisy wjazdowe

Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, pozostaje jednak poza Strefą Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Wyjazd do Anglii, Szkocji lub Walii wiąże się w przypadku przewozu osób niepełnoletnich ze znacznymi ograniczeniami. Nieletni, których rodzice wybrali autokary do Wielkiej Brytanii, mogą wysłać dzieci w samodzielną podróż pod pewnymi warunkami. Między 16 a 18 rokiem życia do odbycia samodzielnego przejazdu konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości oraz pisemnej zgody rodzica. Warto, zanim kupimy nastolatkowi bilety autobusowe do Anglii, Szkocji czy Walii i wyślemy go w samodzielną podróż, upewnić się u przewoźnika, że taki przejazd jest możliwy.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Wielkiej Brytanii – zniżki i ceny

Cena biletu autokarowego do Wielkiej Brytanii może być niezwykle zróżnicowana. Bilety autobusowe do Anglii, Szkocji lub Walii kosztować mogą począwszy od 240 PLN aż po 640 PLN. Koszty w dużej mierze zależą od tego, gdzie zaczynamy i gdzie planujemy zakończyć naszą podróż. Najmniej zazwyczaj zapłacimy za autokary do Anglii. Mimo wszystko autokar to wciąż atrakcyjna opcja dla podróżnych. Trasy z Polski do Zjednoczonego Królestwa często obejmowane są licznymi promocjami. Dodatkowo większość firm przygotowała specjalne zniżki dla określonych grup pasażerów. Zazwyczaj do przejazdu ulgowego uprawnieni są seniorzy, młodzież oraz dzieci.

Twój bilet

Oferta firm przewozowych

Facebook

W naszej ofercie