Wielka Brytania nadal należy do najpopularniejszych kierunków wybieranych przez podróżnych z Polski, a jednym z najchętniej wybieranych środków lokomocji do tego kraju pozostaje autokarAnglia wcale nie jest tak daleko, a i do odleglejszych zakątków Zjednoczonego Królestwa można dostać się stosunkowo sprawnie i szybko. Dynamicznie rozwijające się miasta przyciągają liczne osoby szukające swojego miejsca na świecie. Nie można również zapominać o licznych atrakcjach turystycznych, od nigdy niezasypiającego Londynu aż po tajemnicze Stonehenge, w Zjednoczonym Królestwie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego autokary do oraz z Anglii, Szkocji czy Walii kursują z wielu miast Polski.

Siatka połączeń z Polski do Wielkiej Brytanii

Połączenia międzynarodowe zapewniają dogodny dojazd nawet do najdalszych krańców Wielkiej Brytanii. Autobusy wyjeżdżające z Polski docierają nie tylko do największych miast takich jak Manchester czy Liverpool, ale także do mniejszych miejscowości. Oferta połączeń obejmuje wiele miast rozsianych po całym kraju. Chociaż to autokary z Anglii do Polski i odwrotnie są najpopularniejsze, warto pamiętać, że Zjednoczone Królestwo to nie tylko Anglia i Londyn. Autokary do Wielkiej Brytanii zapewniają dogodny dojazd również do ośrodków w Szkocji i Walii. W przypadku podróży poza Londyn należy liczyć się z koniecznością przesiadki.

Przepisy wjazdowe

Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej, pozostaje jednak poza Strefą Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Wyjazd do Anglii, Szkocji lub Walii wiąże się w przypadku przewozu osób niepełnoletnich ze znacznymi ograniczeniami. Nieletni, których rodzice wybrali autokary do Wielkiej Brytanii, mogą wysłać dzieci w samodzielną podróż pod pewnymi warunkami. Między 16 a 18 rokiem życia do odbycia samodzielnego przejazdu konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości oraz pisemnej zgody rodzica. Warto, zanim kupimy nastolatkowi bilety autobusowe do Anglii, Szkocji czy Walii i wyślemy go w samodzielną podróż, upewnić się u przewoźnika, że taki przejazd jest możliwy.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Wielkiej Brytanii – zniżki i ceny

Cena biletu autokarowego do Wielkiej Brytanii może być niezwykle zróżnicowana. Bilety autobusowe do Anglii, Szkocji lub Walii kosztować mogą począwszy od 240 PLN aż po 640 PLN. Koszty w dużej mierze zależą od tego, gdzie zaczynamy i gdzie planujemy zakończyć naszą podróż. Najmniej zazwyczaj zapłacimy za autokary do Anglii. Mimo wszystko autokar to wciąż atrakcyjna opcja dla podróżnych. Trasy z Polski do Zjednoczonego Królestwa często obejmowane są licznymi promocjami. Dodatkowo większość firm przygotowała specjalne zniżki dla określonych grup pasażerów. Zazwyczaj do przejazdu ulgowego uprawnieni są seniorzy, młodzież oraz dzieci.