Wyjazdy do Włoch od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród podróżnych. Od „Wiecznego Miasta”, przez malowniczą Wenecję aż po położone na Sycylii Syrakuzy, Italia jest miejscem, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Warto pamiętać, że ze względów na wysokie temperatury, zwiedzanie włoskich ośrodków lepiej odłożyć na wiosnę lub jesień. Niemniej jednak Włochy mają do zaoferowania coś ciekawego o każdej porze roku, a wygodne przejazdy autokarowe doskonale ułatwiają odwiedzenie wielu zakątków tego kraju.

Siatka połączeń z Polski do Włoch

Warto postawić na przejazdy autokarowe, wybierając się do Włoch. Z racji ogromnej popularności autokarów obsługujących połączenia do Italii, przewoźnicy zapewniają dojazd nie tylko do kilkuset miast położonych na Półwyspie Apenińskim, ale również kilku ważniejszych miejsc na Sycylii. Autokary do Włoch umożliwiają podróż z większości dużych oraz średnich miejscowości w Polsce nawet do najdalszych ośrodków takich jak Bari, Brindisi, Neapol czy nawet Palermo.

Przepisy wjazdowe

Włochy są członkiem Unii Europejskiej oraz należą Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Rodzice chcący wysłać dziecko w podróż powinni pamiętać o ograniczeniach w przewozie osób nieletnich. Autobusy do Włoch umożliwiają przejazd jedynie pasażerom, którzy ukończyli 16 rok życia. Młodsi podróżni mogą odbyć podróż wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Należy pamiętać o konieczności posiadania przez nieletniego odpowiednich dokumentów.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej, które obejmują Włochy, regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza.

Autokary do Włoch – zniżki i ceny

Ceny biletów do Italii są niezwykle zróżnicowane. Najważniejszy dla oszacowania kosztów podróży jest wybór miasta docelowego, autobusy do Włoch kursują bowiem do bardzo wielu miejsc w tym kraju. Cena za przejazdy autokarowe w jedną stronę może wahać się od 200 do nawet 500 PLN. Połączenia często obejmowane są promocjami umożliwiającymi zredukowanie kosztów nawet o jedną trzecią. Większość przewoźników, których autobusy do Włoch kursują, oferuje możliwość zakupu biletu ulgowego dla określonych grup pasażerów. Zniżki dostępne są zazwyczaj dla seniorów, młodzieży oraz dzieci.