Będąc największym portem przeładunkowym Niemiec Hamburg od wieków przyciąga zarówno ludzi związanych z morzem, jak i licznych odwiedzających pragnących poczuć klimat portowego miasta. Oczywiście oprócz nabrzeża, na gości czeka wiele innych atrakcji takich jak wspaniałe widowiska, oszałamiające zabytki czy też hamburska kuchnia która nie ma sobie równej w Niemczech.

Miasto spichlerzy

Strategiczne położenie miasta dość szybko zauważyli lokalni możnowładcy, dla których Hamburg był doskonałym miejscem do prowadzenia interesów z kupcami pochodzącymi z całego świata. Jednak ogromne ilości towarów należało gdzieś składować. Właśnie dlatego w XIX wieku wybudowano Speicherstadt – Miasto Spichlerzy. Mierzące siedem pięter magazyny obecnie, po niewielkich przebudowach służą jako biurowce, galerie, oraz muzea. Jedynie niewielka część z nich nadal używana jest zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Kościelna wieża

Wiele elementów kulturalnego dziedzictwa Europy zostało bezpowrotnie stracone w wyniku II wojny światowej. Walki nie ominęły również Hamburga. Wśród ruin zachowała się piękna wieża gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Oceniając skalę zniszczeń władze miasta podjęły decyzję, iż najlepszym rozwiązaniem będzie zrównanie z ziemia reszty świątyni. Dlatego też dziś odwiedzając Hamburg musimy jedynie wyobrażać sobie jak piękny musiał być ten kościół przed wojną. W miejscu ruin jakie pozostały po tym budynku postawiono niezwykle sugestywną rzeźbę „Prufung”. Przedstawia ona siedzącego na stercie cegieł człowieka symbolizującego wszystkich więźniów obozu koncentracyjnego jaki podczas wojny znajdował się pod miastem.

Targ rybny

Pomimo licznych przemian w światowej gospodarce, wydaje się iż pewne miejsca pozostaną na zawsze elementami życia w mieście. Do tego rodzaju instytucji należą niewielkie, miejskie rynki. Niektóre z nich, jak np. hamburski Targ Rybny mają tradycję sięgającą początków XVIII wieku. Wtedy to rybacy oraz załogi okrętów sprzedawały część przywożonych towarów mieszkańcom miasta niemal wprost z pokładu okrętu. Sprzedający w każdą niedzielę około godziny 5:00 czekają na wszystkich którzy chcą kupić świeżo palone ziarna kawy, egzotyczne owoce, czy też spróbować doskonałej smażonej ryby.

Muzea Hamburga

Oferta kulturalna miasta jest wprost oszałamiająca. Wielbiciele szalonej zabawy mogą wybierać spośród dziesiątków klubów nocnych w miejscowej dzielnicy czerwonych latarni – St. Pauli. Jeśli jednak wolisz nieco spokojniejszy wypoczynek , to w Hamburgu znajdziesz liczne muzea w których niezwykle łatwo połączyć naukę i zabawę w jedno ekscytujące przeżycie. Najmłodsi będą zachwyceni możliwością sprawdzenia co kryje się pod pokładem okrętu Cap San Diego będącego pływającym muzeum. Nieco starszych widzów może zainteresować wizyta w słynnych Lochach Hamburga (Dungeon). Łącząc tradycyjne wystawy z elementami teatru udało się uzyskać efekt który wywoła nutę strachu nawet wśród najtwardszych widzów.

Bilety do Hamburga

Hamburg należy do miast posiadających jedne z najlepszych połączeń autokarowych z Polską. Z wielu dużych miast połączenia realizowane są codziennie, co sprawia, iż wybranie dogodnego terminu na poznawanie uroków tej części Niemiec jest niezwykle łatwe. Bilety do Hamburga z Poznania kosztują około 160 PLN, z Warszawy 180 PLN, a z Olsztyna oraz Krakowa 200 PLN. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z jednym z naszych biur.