Malownicze stoki Alp, imponujące zabytki oraz liczne obiekty sportowe. Trzeba przyznać, że Innsbruck posiada wszystko co niezbędne aby móc nazywać się zimową stolicą Europy. Jednak malownicza stolica Tyrolu warto jest odwiedzenia przez cały rok. Jest to miejsce w którym dobra zabawa czeka zarówna na małych jak i dużych podróżników.

Zoo alpejskie

Wizyta w ogrodzie zoologicznym to wspaniała zabawa szczególnie dla najmłodszych. Odwiedzając Innsbruck na próżno można wyglądać słoni czy żyraf. Położony na wysokości ponad 750 metrów n.p.m. obiekt nie jest przystosowany do potrzeb mieszkańców tropików. Zamiast tego miejscowe zoo może pochwalić się imponującą kolekcją 150 gatunków alpejskich zwierząt. Obok wybiegów wilków i niedźwiedzi warto zwrócić szczególną uwagę na największą w Europie wolierę orłów przednich. Miejsce to otwarte jest od godziny 9:00 do 17:00 i oferuje wspaniałą możliwość podziwiania bogactwa fauny zamieszkującej Alpy.

Tryumf miłości

Łuki upamiętniające wielki zwycięstwa militarne są dość powszechne w Europie. Wzorując się na starożytnych Rzymianach niemal każdy wielki wódz chciał upamiętnić swoje sukcesy. Nieco inna historia stoi jednak za łukiem tryumfalnym znajdującym się w Innsbrucku. Zaprojektowany w XIX wieku przez B. Molla miał być wspaniałym pomnikiem miłości łączącej przyszłego cesarza Leopolda II i jego żonę Marię Ludwikę z hiszpańskiej linii dynastii Burbonów. Przyszłą parę cesarską uwieczniono na południowej ścianie , zaś północną zadedykowano panującej ówcześnie Marii Teresie. Warto wspomnieć, iż zabytek ten należy do najchętniej fotografowanych miejsc w Innsbrucku.

Zamkowy gabinet osobliwości

Renesansowa siedziba arcyksięcia Ferdynanda II znana obecnie jako zamek Ambras zaliczany jest do najładniejszych zabytków miasta. Jednak znacznie ciekawszym od śnieżnobiałej fasady jest imponujący zbiór dzieł jakie można podziwiać wewnątrz. Trzeba przyznać, że władca miał dość specyficzny gust. W salach swojej siedziby zgromadził niezwykłą kolekcję sztuki oraz osobliwości. Wśród nich znajdziemy szkielety, płótna przedstawiające zdeformowanych ludzi oraz misternie rzeźby z kości słoniowej. Przy tak oryginalnej ekspozycji zupełnie blednie pałacowa zbrojownia, którą również można zwiedzić.

Z widokiem na Alpy

Nie można zapominać, iż Austria przez wielu uważana jest za stolicę zimowego szaleństwa. Obok doskonałego położenia u podnóży Alp kraj ten może pochwalić się doskonale rozbudowaną infrastrukturą sportową. Jednym z tego rodzaju obiektów jest wybudowana w 2001 roku skocznia narciarska Bergisel. Na jej szczycie umiejscowiono elegancką restaurację oraz punkt widokowy z którego można podziwiać Innsbruck w całej okazałości. Spoglądając w dół łatwo uświadomić sobie jak mali są ludzie wobec potęgi gór.

Bilety do Innsbrucka

Międzynarodowa komunikacja autokarowa umożliwia dojazd do Innsbrucka z kilkunastu miast w Polsce. W przypadku wyjazdów do Austrii więcej połączeń będzie oferowanych z południowej części naszego kraju. Jednak również pasażerowie jadący z Poznania (cena biletu około 250 PLN) czy Warszawy (cena około 260 PLN) znajdą dogodne dla siebie kursy. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z jednym z naszych biur.