Zdaniem wielu podróżników to właśnie czeska Praga jest najpiękniejszym miastem środkowo-wschodniej części Europy. Miastu nie można z całą pewnością odmówić uroku. Obok pięknych zabytków znajdziemy również znacznie młodsze obiekty które jeszcze na długo pozostaną w naszej pamięci. Po całodziennym zwiedzaniu warto wybrać się do jednego z licznych klubów lub restauracji. Podobnie jak większość dużych miast, Praga zdaje się nigdy nie zasypiać.

Najpiękniejszy zegar Europy

Historyczne centrum miasta pełne jest wspaniałych miejsc. Do najchętniej oglądanych zakątków tej części Pragi należy jeden z najpiękniejszych na świecie zegarów astronomicznych. Wyposażony w kilka tarcz prezentuje położenie wybranych ciał niebieskich, wskazuje godzinę oraz aktualną porę roku. Całość dodatkowo uatrakcyjniają ruchome figury dwunastu apostołów pojawiających się zgodnie z niezmiennym od lat rytmem. Obok dolnej tarczy znajdują się cztery figury przedstawiające Szkielet, Turka, Marność oraz Pychę. Przepiękną, XV wieczną konstrukcję zegara można podziwiać na jednej ze ścian ratusza.

Rzemieślnicy i pisarze – Złota Uliczka

Średniowieczne cechy rzemieślnicze skupiały wytwórców danej branży w jednej części miasta. Stąd wzięło się wiele popularnych nazw ulic takich jak Garbarska, Złota czy Szewska. Podobne tendencje można zauważyć w Pradze, gdzie to wąską uliczkę przy której swoje warsztaty mieli żydowscy złotnicy zaczęto nazywać Złotą. Niskie i ciasne domki obecnie pokryte zostały wyrazistymi kolorami dzięki czemu cała okolica sprawia wrażenie niezwykle wesołej i przyjaznej. Wartym odnotowania jest fakt, iż w jednym z niewielkich zabudowań mieszkał i tworzył Frantz Kafka. Można się również zastanowić czy atmosfera Złotej uliczki nie wpłynęła jakoś na dzieła tego wyjątkowego pisarza.

Tańczący dom

Już pierwsze spojrzenie na tak zwany „tańczący dom” pozwala nam zrozumieć specyficzne poczucie humoru jego projektantów. Wygląda on jak zwykły nowoczesny biurowiec oglądany w zniekształcającym zwierciadle. Mimo, iż należy on do najnowszej architektury, to doskonale wpisuje się w secesyjne otoczenie. Jako jedno z najbardziej niezwykłych i oryginalnych zabudowań dom cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich odwiedzających Pragę.

Wybuchowa wieża

Nie wszystkie atrakcje Pragi wpisują się w otaczające zabudowania tak dobrze jak „tańczący dom”. Jednym z wyjątkowo pięknych i zarazem niezwykłych miejsc w mieście jest pochodząca z XV wieku brama prochowa. Późnogotyckie zdobienia nadają jej ciężkiego i monumentalnego charakteru, zupełnie nie pasującego do otaczających ją znacznie późniejszych zabudowań. Obecnie znajduje się w niej taras widokowy z którego można podziwiać miasto w całej okazałości.

Bilety do Pragi

Czeska stolica jest doskonały miejscem zarówno na spędzenie romantycznego weekendu we dwoje jak i na dłuższy urlop. Dotarcie do miasta ułatwiają częste i tanie połączenia autokarowe. Bilet z Warszawy kosztuje około 120 PLN, z Poznania 90 PLN, a z Wrocławia 100 PLN. Dojechać do Pragi można również z wielu mniejszych miejscowości. Więcej informacji dotyczących kursowania autobusów międzynarodowych uzyskasz w naszych biurach.