Daj się uwieść jednemu z najpiękniejszych miast nad Bałtykiem.

W średniowieczu u wybrzeży Morza Bałtyckiego rozwinęło się wiele kupieckich miast. Szybki rozkwit zawdzięczały w dużej mierze rozwijającej się wymianie między Skandynawią a Europą Środkowo-Wschodnią. Jedną z takich metropolii był Rewel znany obecnie jako Tallinn. Romantyczne stare miasto, liczne muzea oraz niezwykle bogata oferta kulturalna jest tym, co przyciąga do estońskiej stolicy rzesze turystów z całego świata. Może warto żebyś i ty dał się mu uwieść?

Uroki gotyku – spacer po centrum miasta

Odwiedzając Tallinn warto skierować pierwsze kroki do historycznego centrum miasta. Jego największy rozkwit przypada na okres od XIII do XVI wieku kiedy to kupcy z całego regionu ściągali na miejscowe targi, a najbogatsi z nich kupowali w mieście okazałe kamienice. Wąskie uliczki oraz gotycka zabudowa doceniona została przez UNESCO które wpisało ją na listę Światowego Dziedzictwa. Obecnie niewielkie przestrzenie między zabudowaniami wypełniają urokliwe kawiarenki oraz sklepy z pamiątkami.

W posiadłości Piotra Wielkiego

Niewątpliwy czar okolicy w jakiej lokowano miasto dostrzegł sam car Piotr I Wielki który nakazał wybudowanie właśnie tutaj swojego prywatnego pałacu. Barokowa rezydencja wzniesiono w XVIII wieku według projektu włoskiego architekta N. Michettiego który nadał mu niezwykle delikatną formę jaką możemy podziwiać do dziś. Obecnie mieści się w nim galeria oraz muzeum sztuki. Na terenie posiadłości położony jest również niewielki i znacznie skromniejszy dom w którym zarówno Piotr I jak i jego następcy lubili spędzać wolny czas. Oba budynki otoczone są wspaniałym parkiem który niemal zawsze pełen jest rodzin z dziećmi. Wielu mieszkańców Tallinna lubi spędzać tu wolny czas spacerując lub dokarmiając ptactwo wodne.

Aktywny wypoczynek nad wodą

Każdy miłośnik sportu powinien wybrać się na wyprawę do Pirity. Oddalona o niecałe 6 km od centrum stolicy stanowi największe w okolicy centrum wypoczynkowe. Spacery nadmorską promenadą, kąpiele oraz możliwość odwiedzenia parku rozrywki – właśnie tym Tallinn zachęca rodziny z dziećmi do odwiedzin. Nieco starsze pociechy warto zabrać na wyprawę do ruin klasztoru św. Brygidy. Widok XVI wiecznych murów porośniętych gęstą roślinnością z pewnością pozostanie w pamięci na bardzo długo.

Muzyka, rękodzieło i uliczne festyny – kulturalna oferta Tallinna

Przed wyjazdem do estońskiej stolicy warto dokładnie sprawdzić aktualny kalendarz imprez kulturalnych. Liczne wystawy oraz koncerty przyciągają nie tylko mieszkańców miasta, ale również turystów spragnionych atrakcji na najwyższym poziomie. Do najważniejszych imprez zaliczyć należy czerwcowy festiwal Treff podczas którego w całym mieście odbywają się pokazy sztukmistrzów oraz plenerowe występy aktorskie, a także festiwal Ognia i Lodu nawiązujący do estońskiego folkloru. Dodatkowo niemal każdego miesiąca ma miejsce inna impreza podczas której poczuć można atmosferę zabawy i radości jaka wypełnia ulice Tallinna.

Autobus do Tallinna – szybko i tanio

Połączenia do estońskiej stolicy realizowane są z wielu miast na terenie Polski. Największy wybór w kwestii dostosowania odpowiedniej godziny będą mieli pasażerowie wyjeżdżający z Poznania lub Warszawy. W przypadku pierwszego z miast bilet w jedną stronę kosztować będzie od 186 PLN, natomiast w przypadku drugiego od 145 PLN. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z jednym z naszych biur – numery dostępne w zakładce Kontakt.